Apple’ın CEO’sundan iPhone için iddialı sözler

Apple’ın iPhone’u, Tim Cook’un sözleriyle Çin’de sağlam bir yer edinmeyi başardı. Genel gelirde küçük bir düşüş yaşanmasına ve yerel markaların sert rekabetine rağmen, Apple’ın öncü ürünü cazibesini koruyor, hatta Eylül çeyreğinde Çin’de satış rekorları kırıyor. Cook, teknoloji devi için kritik bir pazar olan Çin konusunda iyimserliğini koruyor.

Jeopolitik gerilimler ve seleflerine kıyasla iPhone 15’e gösterilen ilginin ılımlı olmasına rağmen, Apple umutlu olmak için nedenlere sahip. Çin’deki akıllı telefon satışlarındaki düşüşün yavaşladığı görülüyor, bu da pazarın stabil bir hale gelmekte olabileceğine işaret ediyor. Üstelik, Apple’ın yeni iPhone 15 serisi, önemli alışveriş etkinliği Çift 11 öncesinde Çin’deki e-ticaret platformlarında fiyat indirimleri gördü, bu da potansiyel bir satış artışına işaret ediyor.

Huawei’nin gelişmiş yerli 5G yongası ile donatılmış Mate 60 Pro’nun tanıtılmasına rağmen iPhone satışlarının dirençli kalması dikkat çekici. Bu rekabet, Çin’de bazı devlet görevlileri tarafından iPhone kullanımının kısıtlanmasıyla birlikte, Apple’ın navigasyon yapmak zorunda olduğu karmaşık bir manzarada ortaya çıkıyor.

Apple’ın CEO’sundan iPhone için iddialı sözler

Bu zorluklara rağmen, hizmet gelirlerindeki artış da dahil olmak üzere Apple’ın genel performansı, sağlam bir stratejiyi işaret ediyor. Yaklaşan tatil sezonu, perakende için kritik bir dönem, kısa mali çeyreğe rağmen iPhone satışlarını daha da güçlendirmesi bekleniyor.

Tim Cook’un Çin’e yaptığı son ziyaret, Apple’ın karma gerçeklik cihazı tedarikçileri ve üst düzey yetkililer ile görüşmeleri içeriyordu ve bu da Çin pazarına olan bağlılığını yansıtıyor. Görünüşe göre Cook’un Çin’deki etkileşimleri olumlu geçmiş ve Apple’ın başarısının devam etmesinin habercisi olabilir.

Counterpoint Research tarafından yapılan bir analiz, markanın küresel gelir payında liderliğini gösteriyor, Samsung’un oldukça önünde yer alıyor. Bu ivmeyle, Apple yüksek rekabetli teknoloji arenada hüküm sürmeye hazır görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x