Ömer Erdoğan: ‘Gol dışında her şeyi doğru yaptık’

– Ömer Erdoğan: “Gol dışında her şeyi doğru yaptık”

Alanyaspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan:

“Oyun planımızı tüm olarak sahaya yansıttık, futbolcularıma teşekkür ederim”

ANTALYA – Alanyaspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, Hatayspor maçının ardından takımının oyunundan çok memnun olduğunu belirterek, “Oyun planımız birebir uygulandı, tek eksiğimiz goldü, biraz daha becerikli ve şanslı olsaydık durum farklı bir skora doğru giderdi” dedi.

Maç sonrası değerlendirmelerde bulunan Ömer Erdoğan, Hatayspor’un daha çok 2. bölgede bekleyip kazandıkları toplarla hızlı futbolcularla hücum yapacağını hesapladıklarını ve ona göre de oyun planı çalıştıklarını belirterek, “Planımız sahayı genişletebildiğimiz kadar genişletip, aralara adam sokup topun bizde kalması ve blokları kırıp rakip ceza sahasına girip pozisyon bulmaktı. Bunda da genelde başarılı olduk sadece golümüz eksikti. Katı savunma yapan rakibe karşı pozisyonlar da elde ettik son vuruşlarda biraz daha becerikli, şanslı olsaydık, hatta golü erken bulup rakibi üzerimize çekmek ve farklı bir skor hesabımız vardı. Oyun planımızda gol dışında her şey doğru yapıldı” diye konuştu.

“Transfer yapacağız”

Sahalarında bu kadar üstün oynadıkları oyunda sahadan galip ayrılmayı hakkettiklerini söyleyen Erdoğan, “Kenardan yeteri kadar şut denemesi ceza sahası içinde topla buluşmamız oldu, sadece topu filelerle buluşturamadık. İnşallah bundan sonraki maçlarda bunu telafi edeceğiz” diye konuştu. Transfer çalışmalarına da değinen Erdoğan, “Aramıza bu son transfer döneminde katacağımız futbolcularla, ofansif anlamda kadromuzu sayısal anlamda da biraz çoğaltmamız lazım. Oğuz’un özellikle Rize’de cezalı duruma düşmesinden sonra kulübede ofansif anlamda alternatif imkanımız yoktu. Transfer piyasası maalesef sıkıntılı, çok kulüp aynı arayışları devam ettiriyor. Biz de sadece oyuncu almak için transfer yapmak istemiyoruz, katkı sağlayacak oyuncuları aramıza katmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x