AK Partili Halit Yerebakan’dan Büyük Filistin Mitingi’ne çağrı

İsrail ve Hamas arasındaki çatışmalar şiddetli bir şekilde devam ediyor.

Hamas’a karşılık veren İsrail, hedef gözetmeksizin orantısız güç kullanmayı sürdürüyor.

Batı ülkeleri İsrail’in zulmüne destek verirken Türkiye ise mazlumların yanında yer alarak savaşa karşı dik bir duruş sergiliyor.

Gazze’de yaşananlara tepki göstermek için İstanbul İl Başkanlığı tarafından 28 Ekim Cumartesi günüBüyük Filistin Mitingi düzenlenecek.

Halit Yerebakan’dan çağrı

AK Parti İstanbul Milletvekili Dr. Halit Yerebakan, sosyal medya hesabından bir video paylaşarak vatandaşları Büyük Filistin Mitingi’ne davet etti.

Yerebakan, paylaşımına şu notu düştü:

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemiz insanlık dışı saldırılara karşı cesur bir duruş sergiliyor. Türkiye, Filistin halkının yanında duruyor ve bu adaletsizliğe karşı sesimizi yükseltmek için bir araya geliyoruz.

Hafta sonu İstanbul’da gerçekleşecek olan Büyük Filistin Mitingi, bu sesin en yüksek perdeden duyurulacağı an olacak. Sizlerin de bu mücadeleye katılmanız, Filistin halkının yanında olduğunuzu göstermek ve dünyaya adalet çağrısında bulunmak için bir fırsattır.

Unutmayalım, sadece bir arada güçlüyüz. Mitingde bir araya gelerek insanlık için en temel hak olan yaşama hakkını savunacağız. Türkiye ve Filistin bayrağının dalgalanacağı bu mitingde sizin de aramızda olmanız büyük bir anlam taşıyacaktır.

28 Ekim’de İstanbul’da birlikte olalım, birlikte ses verelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x